Десятки ЗМІ поширили неіснуючу заяву Федерації хокею Росії про «візитку Яроша»

Ряд українських і російських інтернет-видань розповсюдили фейкову новину про звинувачення Федерацією хокею РФ канадської збірної у використанні кольорів Правого сектору.

Після поразки російської збірної у фіналі Молодіжного чемпіонату світу з хокею, на одному сайті з сумнівним змістом з’явився матеріал під назвою «Федерація хокею Росії звинуватила в програші канадцям – бандерівців». У ньому йшлося про заяву ФХР, якою та ніби звинувачує збірну Канади у психологічному прийомі проти суперника, а саме – використанні ігрової форми ненависних для росіян червоно-чорних кольорів, які є символікою Правого сектору.

Журналіст Fan News ретельно вивчив усі новини офіційного сайту ФХР за останні дні, проте не виявив жодного подібного документу. Після цього прес-службі Федерації було надіслано запит з проханням прокоментувати згаданий матеріал.

Ми отримали наступну відповідь:

«Запевняємо, що вищевказаних заяв політичного характеру, на нашому сайті не публікувалося.

Федерація хокею Росії є громадською організацією, завданням якої є розвиток та популяризація хокею. Ми чітко дотримуємося принципу: “Спорт – поза політикою”.»

Скріншот відповіді електронною поштою
Скріншот відповіді електронною поштою

Прикро, що навіть у період війни (в т. ч. інформаційної) мас-медіа не надто переймаються перевіркою достовірності інформації, яку тиражують.

Залишити відповідь