У XSPORT кажуть, що телеканал закрили через курс долара

Головний редактор сайту XSPORT Олександр Мащенко розповів про причини призупинення мовлення телеканалу.

З 1 січня 2015 року справді канал зупинив мовлення, воно було не ефірне, воно було супутникове, і також ми були в кабельних мережах. Основна причина цього — це фінансові проблеми, просто брак грошей, будемо говорити прямо. Ця проблема виникла через ситуацію в країні, зокрема через ситуацію на Сході країни, через проблеми з промисловістю, з оборотом коштів, будемо так говорити. Вони виявилися настільки серйозні, що всупереч попереднім планам розвивати канал в такому низькобюджетному форматі, довелося мовлення призупинити.

Було достатньо несподівано для всіх, я думаю, що навіть для власників і інвесторів каналу ця історія, як зараз багато несподіванок у нас. Офіційною версією є призупинення мовлення на 3 місяці, ну і відновлення його може відбутися, якщо буде стабілізація у країні. Знову таки прогнозувати, планувати точніше, в телебаченні важливе планування, взагалі в медіа, але планувати зараз цю історію, я так розумію, топ-менеджмент каналу не наважується, оскільки незрозуміло, яка буде економічна ситуація.

Основна причина і, в принципі, причина зрозуміла я думаю багатьом — це якраз проблеми економічні.

Дуже великих грошей коштує технічна подача сигналу і величезних просто грошей коштують власне права на спортивні трансляції. Я думаю, якщо порівнювати їх із контентом серіально-шоубізнесовим, із звичними форматами, із музичними форматами, наприклад, я думаю, що буде величезна перевага, якраз на користь, або не перевага, або навпаки.

Мінус спорту, оскільки це насправді дуже і дуже дорого, незважаючи на те, що ми робили, докладали максимально зусиль для того, щоб торгуватися, для того, щоб пояснювати зарубіжним партнерам, що ми прагнемо, що наш канал не заробляє гроші, що функція каналу соціальна. Ми передусім прагнули показувати людям спорт, привчати їх до спорту, все одно суми були просто величезні.

В цій ситуації, коли було серйозне знецінення гривні, власне очевидно одною з основних причин було якраз знецінення гривні, оскільки всі телевізійні права і всі взагалі розрахунки із зарубіжними партнерами ясно, що відбуваються у зарубіжній валюті або в доларах, або в євро. Коли фактично гривневі інвестиції зросли в 2,5 рази за рік, то цього бюджет не витримав.

Олександр Мащенко, Vidiscope

Залишити відповідь