Хокей з м’ячем. Інтерв’ю з головним тренером збірної про підсумки ЧС U-17

Андрій Марковиченко поділився своїми міркуваннями про виступ національної команди України на молодіжному Чемпіонаті світу, що пройшов минулого місяця.

– Які враження від турніру та від гри збірної?

– Я абсолютний реаліст і ніколи не літаю в хмарах, тому буду відвертим. Враження від гри і турніру в цілому гарні. Радує результат, але є питання по грі.

– Якщо вірити онлайну матча зі Швецією, в нас були шанси піти на перерву з нічійним рахунком, а в другому таймі якщо й не відібрати очки, то змусити шведів понервувати. Чи відповідає це дійсності, і чого не вистачило?

– По грі як зі шведами, так і з фінами. Нам дуже пощастило, що падав сніг. Таким чином ми позбавили скандинавів їх основної переваги – це швидкості і техніки. Залишалось не програти в тактиці і в боротьбі, і не припускатись грубих помилок. В тактиці і боротьбі ми не програли, а от помилок в обороні зробили багато. Ці помилки були знову ж внаслідок невміння грати верхом, не вистачало катання, звідси і не встигали за нападниками шведів на добиванні. Були моменти, коли нашіх хлопців перед воротами було 8 чоловік, а два шведи забивали. Якби забили пенальті і на перерву пішли б з рахунком 1:1, шведи збільшили б темп і досягли б результата, оскільки ми сиділи глибоко в обороні, і вилазки були епізодичні. В атаці по снігу ми нічего не створили б.

Андрій з підопічними
Андрій з підопічними

– В чому секрет успіху матча з Естонією? Якщо чесно, не вірив очам, коли майже щохвилини змінювався рахунок. Та й після гри, коли розмістив результат, в мене перепитували, чи немає помилки в рахунку?

– З Естонією все вирішила наша перевага в швидкості. В Естонії були міцні шайбисти, але, ти сам розумієш, один гравець в бенді може обіграти кілька шайбистів спокійно. Естонія обривалась, оскільки їхні хлопці не бачать нікого далі, ніж 5-6 метрів, а наші гравці їх за це карали. Ми на це розраховували, так і вийшло.

– На що за результатами чемпіонату варто звернути увагу гравцям, тренерам і федерації, щоб наступного разу збірна виступила ще краще?

– Потрібно обов’язково набирати українських шайбистів адекватного віку. Якщо буде сплав з міцних сімнадцатирічних українців шайбовиків з гарним воротарем, то на чемпіонаті можна буде вирішувати серйозні задачі. Першу трійку, звичайно, не обіграти, а от з Норвегією можна вже буде боротися на рівних. А в нинішньому складі українців відмітив би Богдана #8 (Арабова – ред.) і Антона, центрального захистника (Ряполова – ред.), Гольця Володю, Нагогу Аркадія та Михайла Скалицького. Ці хлопці здатні прогресувати. Обов’язково перед чемпіонатом необхідний збір.

Прес-служба УФХМР
Фото – зі сторінки А. Марковиченка Вконтакті

Залишити відповідь