У Дніпропетровську пройшов турнір з настільного хокею для дітей переселенців

25 січня в Дніпропетровську пройшов турнір з настільного хокею «Break the Ice», участь у якому взяли 48 дітей у віці від 7 до 12 років з НВК № 13, 28, 33 і 100 міста.

Проведення турніру стало можливим завдяки гранту від Державного департаменту США та університету Теннессі.

На сьогоднішній день у Дніпропетровську понад 3000 дітей із сімей переселенців. Багато з них відчувають проблеми з адаптацією, складності в спілкуванні, а також симптоми посттравматичного синдрому, які проявляються в різних сферах (соціальній, поведінковій, фізичній). І спорт для них має величезну силу відволікання, об’єднання та реабілітації.

«Break the Ice» став першим спортивним заходом для дітей з сімей переселенців та дітей з Дніпропетровська. Організаторами турніру виступили громадська організація «Kids Break the Ice», Федерація настільного хокею України та Департамент освіти і науки Дніпропетровської міської адміністрації. У рамках заходу були проведені дитячий турнір та майстер-клас від чемпіона Європи з настільного хокею серед юніорів в командному заліку Романа Ігнатенка (Маріуполь).

На першому етапі учасники були розбиті на 12 груп, переможці яких виходили в наступну стадію турніру. Потім були визначені найсильніші гравці в кожному з НВК, які й стали півфіналістами турніру.

fnhu-1

Переможцем першого турніру «Break the Ice» став Ростислав Ращенко (Донецьк, НВК № 28), срібним призером – Платон Вакуленко з багатодітної дніпропетровської сім’ї (НВК № 33).

У матчі за третє місце Данило Ревякін (Донецьк, НВК № 100) обіграв Ярославу Пащук (Донецьк, НВК № 13), яка стала на турнірі кращою серед представницею слабкої статі.

За версією організаторів, найактивнішими учасниками були визнані представники Донецька – семирічний Максим Сидорчук і восьмирічна Єлизавета Лисенко.

fnhu-3

За словами директора фонду «Kids Break the Ice» Ольги Долінін, назва турніру «Break the Ice» – символічна. У перекладі це означає «Розтопи лід», що найкращим чином підходить для цілей проведення турніру: допомога з інтеграцією дітей переселенців, адаптацією та налагодженням спілкування на новому місці, а також популяризація участі в спортивних заходах. Дана ініціатива стала початком подібних змагань в інших містах України.

Найближчим часом за підтримки Федерації настільного хокею України планується проведення серії турнірів «Break The Ice» з залучення дітей із сімей переселенців у Маріуполі та Харкові, інформує сайт ФНХУ.

Залишити відповідь