Голова федерації хокею Чернігівщини: «Після 35-річної перерви відродили чемпіонат міста»

Інтерв’ю з головою Чернігівської обласної федерації хокею Миколою Васковим.

Хокей — одна із найпопулярніших спортивних ігор у світі. Батьківщина суто чоловічої гри — Канада. Саме там у 1885 році була заснована перша Любительська хокейна асоціація. З того часу хокей став невід’ємною складовою зимових спортивних ігор.

У радянські часи хокей за популярністю не поступався футболу. А збірна СРСР з хокею була однією із найсильніших команд на континенті.

Радянського Союзу на політичній мапі світу вже нема, але хокейна традиція і досі зберігається на високому рівні в Україні. Про стан і розвиток хокею на Чернігівщині, Високому Валу, розповів президент обласної федерації хокею — Микола Сергійович Васков.

Зустріч вийшла цікавою і пізнавальною. Микола Сергійович розповів, як фактично з нуля доводилося організовувати хокейні змагання і турніри. А також надав багато цікавої інформації для тих, хто бажає детально ознайомитися із хокейним життям на Чернігівщині.

— Розкажіть, коли було створено обласну федерацію хокею?

— Федерація хокею в Чернігівській області була створена у серпні 2007 року. У цей час спостерігався значний хокейний «підйом». Федерація хокею України була ініціатором створення подібних осередків в різних областях. Ми на це відгукнулися і створили хокейну федерацію в Чернігівській області.

Її одразу очолив Микола Сергійович Васков. Це громадська організація і вона офіційно зареєстрована.

— Чи допомагає міська влада розвитку хокею на Чернігівщині?

— Підтримка хокею в місті значно відчувається. Перш за все — підтримка міського голови. Особиста підтримка начальника управляння освіти і відділу у справах спорту.

— Які турніри і змагання з хокею проводяться у місті?

— Після 35-річної перерви, ми відродили, чемпіонат міста. Це, мабуть, саме головне набуття. Також проводиться чемпіонат міста з «Хокею із шайбою». У ньому приймають участь 4 команди в повному екіпіруванні і за усіма правилами хокею. Після 25-річного пропуску, ми поновили, проведення наймасовіших змагань у місті – «Золота шайба». Це найбільш чисельний турнір. Участь у змаганнях взяли, одразу 25 команд чернігівських загальноосвітніх шкіл. Останні два роки участь брали всі 35 шкіл Чернігова.

Турнір проводиться за спрощеними правилами. Граємо не шайбою, а спущеним тенісним м’ячем. Це робиться з метою безпечної гри. Адже хокеїсти грають без захисного спорядження.

Ковзанами, ключками, шоломами і майками забезпечуємо усіх гравців. У 2008 році на Красній площі була встановлена перша штучна ковзанка, яку привезли з Києва. І з того часу, кожен рік проводяться змагання.

У цьому році плануємо проводити – «Золоту шайбу», відкритий чемпіонат міста серед дорослих. І треті змагання у минулому році розпочали, але погодні умови не дозволили провести їх до кінця. Мова йде про змагання серед студентів. Вже навіть є відповідна назва: «Першість студентської ліги міста Чернігова». Буде 5 або 6 команд. Команди будуть сформовані на основі факультету фізичного виховання ЧНПУ ім. Т. Г. Шевченка і Чернігівського національного технічного університету.

— Чи є у Чернігові спеціально облаштовані майданчики для заняття хокеєм?

— Найголовніші хокейні майданчики знаходяться на базі таких загальноосвітніх шкіл – №12, №19 і №27. Вони абсолютно придатні для проведення офіційних змагань.

— У місті існують секції з хокею?

— Є багато бажаючих, але для заняття у секціях повинні бути створені належні умови. А умова лише одна — штучна ковзанка. Де можна проводити цілорічний цикл навчально-тренувальних занять.

— Щоб проводити турніри з хокею потрібні не малі кошти. Чи є у вас спонсори, які допомагають організовувати змагання?

— У нас були спонсори, але зараз їх не має. Це пов’язано із складним становищем в країні. Тому, ми будемо дуже раді, якщо хтось із спонсорів зголоситься нам допомогти у проведенні офіційних турнірів і змагань з хокею.

— Я знаю, що вам допомогають волонтери. У чому заключається їх допомога?

— Це студенти факультету фізичного виховання ЧНПУ ім. Т. Г. Шевченка та студенти Чернігівського національного технічного університету. Хлопці самі грають у хокей і приймали участь в «Золотій шайбі». На цьому турнірі ми їх «заразили» хокеєм, а тепер вони допомагають людям здобувати навички катання на ковзанах.

Крім того, волонтери самостійно заливають майданчики під ковзанку. І я сподіваюсь, що хлопці обов’язково допоможуть нам в організації «Золотої шайби». А також візьмуть участь в обслуговуванні хокейних матчів. Бо досвід цих ентузіастів є дуже цінним для розвитку і популяризації хокею на Чернігівщині.

Владислав Пархоменко, Високий Вал

One thought on “Голова федерації хокею Чернігівщини: «Після 35-річної перерви відродили чемпіонат міста»

Залишити відповідь