Міністр спорту Ігор Жданов: «При Колеснікові олігархів “нагинали”, щоб вони давали на хокей»

Фрагмент свіжого інтерв’ю міністра молоді та спорту України Ігоря Жданова, що стосується хокею.

– Скажіть, будь ласка, в якому стані фінансування хокею у Києві і в усій Україні?

– Я зустрічався дуже багато з президентами нещодавно (до речі, сьогодні у президента Федерації хокею України день народження), з хокеїстами, з багатьма людьми. На жаль, навіть Чемпіонат з хокею України не запущений. Дуже багато фінансових проблем. Це затратний вид спорту, тому що потрібні катки, які дуже багато електроенергії вживають для того, щоб лід був придатний. Не в кожному місці побудуєш його.

За минулої влади при Колеснікові адміністративними способами «нагинали» наших олігархів для того, щоб вони давали гроші на хокей. Були бюджетні програми побудови катків. Частина грошей, як завжди, була розкрадена, частина – щось побудували. Треба розібратися.

Для мене проблема хокею також одна із найпріоритетніших. Треба не упустити цей вид спорту. Те, що виділяє держава, то неможливо хокей підтримувати в країні. Треба шукати по всій країні.

– Треба шукати спонсорські кошти. Але чи не варто було б подумати, як це у багатьох країнах, щоб не було податку на ці спонсорські кошти.

– Варто! Там така схема, як зазвичай. Наприклад, ти повинен 20% прибутку виплатити у казну податку. З них 17% податку ти платиш до казни, а 3% можеш віддати на благодійну діяльність, на підтримку спорту, дитячих організацій, громадських, культури і так далі. Це є у багатьох країнах.

З ким я не зустрічаюся з діячів спорту, громадських, молодіжних діячів, у Верховній Раді з депутатами, ми знаходимо підтримку такого підходу, ми знаходимо підтримку у Мінфіні тих, хто ці гроші розподіляє. Відразу кажу, що до казни буде менше поступати і так далі.

Інна Кузнецова, Радіо Свобода

Залишити відповідь