Сергій Супрун: «Люди у ФХУ отримують гроші невідомо за що»

Екс-тренер ХК «Леви» – про нову українську команду і Федерацію хокею України.

Екс-тренер ХК «Леви» Сергій Супрун в інтерв’ю Sport.ua розповів про нову українську команду, про Федерації хокею України, а також поділився враженнями від гри своєї колишньої команди в минулому сезоні.

– З Федерацією хокею України тільки один клуб підписав договір…

– На даний момент участь підтвердили два клуби, і то на папері. Це «Кременчук» та «Генерали».

– Чому українські клуби не хочуть брати участь у чемпіонаті України? Чому тільки два клуби підтвердило свою участь?

– Не те, щоб не хочуть, цих клубів просто немає.

– Немає фінансування?

– Немає фінансування. Немає грошей – немає хокею.

– Чи справді команда, збірна з українських хокеїстів, гратиме в чемпіонаті Польщі?

– Поки що, це на стадії переговорів. Точно не можу відповісти на це питання. Є така ідея. Федерація не може зацікавити та залучити спонсорів в український хокей. Це триває десятиліття.

– А якщо з Польщею не складеться, де буде грати команда?

– Ніде не гратиме, буде тоді просто тренуватися.

– Виходить, український хокей на сезон вибуває з гри…

– Люди, які керують на даний момент хокеєм, не зацікавлені в тому, щоб був український чемпіонат. І це триває роками, це потрібно змінювати. На жаль, поки перший етап по зміні керівництва ми пройшли. Є «Хокейна спільнота», створена у «Фейсбуці» сторіночка. Ми боремося. Перший крок – поміняли пана Коваля, який 18 років займав посаду в Міністерстві спорту. Зараз прийшов на його місце Олександр Савицький. Але, на жаль, Коваль має посаду у Федерації хокею України. Коваль – людина, яка блокує всі рішення. Навіть якщо все зростеться і українська команда збірників буде готова брати участь у чемпіонаті Польщі, він все одно вставлятиме палиці в колеса, тому що ця людина – антихокеїст, хокейний антименеджер, він заважає всьому.

– Не так давно в інтерв’ю ви говорили, що проти того, щоб українські клуби грали в чемпіонаті іншої країни…

– Так, я проти, але на сьогодні склалася така ситуація, що люди, які займають посади у Федерації хокею, проти українського чемпіонату. Це безвихідна ситуація. Я не хочу, щоб українська команда грала в іншому чемпіонаті. Вона може грати, але за умови, якщо у нас не буде місця або ще щось. У нас повинен бути національний чемпіонат. Але люди, які відповідають за це, не хочуть створювати цей чемпіонат. Їх слова: «Нам не потрібен чемпіонат України, у нас і так все добре». Тому це наша вимушена дія, це не наша мрія, примха. Я за свої гроші, зі своїх друзів збираю команду, даю хлопцям можливість тренуватися. На арені «АТЕК» катаються професійні хокеїсти, які приходять сюди безкоштовно тренуватися для підтримки своєї форми. Одна команда є в Україні на даний момент, яка дає лід професійним хокеїстам. Всі інші тільки говорять, а не роблять.

– Хто грає в цій команді?

– Зараз виїхали, але грали у нас Касянчук, Міхнов, Бондарєв, Кравчук, Напненко у воротах. Збірники, які навесні грали в майках збірної України. Досить хороший склад на даний момент.

– Хто тренери, чи є вони?

– Тренерів у нас немає. Я тренер, поєдную з функцією менеджера.

– Ви граєте?

– Так. І треную, і граю, і все роблю, аби був хокей. А люди в федерації отримують гроші невідомо за що. Навіщо взагалі потрібна федерація, яка нічого не робить?

– Коли та як виникла ідея створити цю команду?

– Виникла спонтанно в роздягальні. Сказали, що чемпіонат Польщі ще не стартував, давайте спробуємо, бо тут немає чемпіонату і не буде. Уже стільки разів обманювали хокеїстів… Торік був чемпіонат-ілюзія, який тривав чотири з половиною місяці, а звітують, що у них повноцінний чемпіонат. Пишуть у таблиці шість команд, хоча бере участь п’ять. Такий обман, який просто вже набрид.

– У команді все є для того, щоб повноцінно грати на професійному рівні? Чого не вистачає?

– Основне – це фінансування. Клуби не фінансуються. Була ідея створення хокейної ліги. Борис Вікторович Колесніков ініціював створення цієї ліги, але, на жаль, такі клуби, як «Компаньйон», «Білий Барс» ті ж «Леви», в яких я працював, не підтримали це, на що є причини. М’яко кажучи, не захотіли, є проблеми вище, всі на це посилаються.

– Думали над назвою команди?

– В принципі, не має значення, як вона називатиметься. Ми базуємося на ковзанці «АТЕК», може, вона буде командою «АТЕК». А поки вона у нас жартома називається ХК «Літо», яка переросла в ХК «Осінь». Ми назвали ХК «Літо», просто такий літній колектив, а зараз ми ХК «Осінь».

– Ця команда повинна складатися тільки з українських хокеїстів чи легіонери в ній теж можуть бути?

– Це буде національна команда, тільки з українських хокеїстів. До нас проситься білорус, який одружився в Україні, може, він буде грати в нашій команді.

Ще раз хочу зробити акцент на тому, що це не наша мрія, а вимушена дія, яку ми здійснюємо та просимося до Польщі. Наша федерація, на жаль, нічого не зробила для того, щоб ми грали в хокей.

– Якщо українська команда гратиме в чемпіонаті Польщі, які вона ставитиме перед собою цілі?

– Звичайно ж, чемпіонство. За складом нашої команди – це тільки чемпіонство.

– Як оцінюєте гру «Левів» у минулому сезоні?

– Я оцінюю гру «Левів» гідно. Команда була зібрана за тиждень з патріотів хокею, які практично безкоштовно, без амуніції, без ключок, без якоїсь підтримки, з травмами виходили, грали. Поборолися, посіли четверте місце, але гідно виступили. «Леви» раніше не піднімалися вище п’ятого місця, а піднялися на сходинку вище. Вважаю, що команда виступила гідно. Так, були серйозні провали, програші, але дерлися. Колектив був досить хороший, мені дуже сподобалося працювати з хлопцями, молодці. Основа команди, яка зараз катається, не скажу, що «Леви», але є багато хлопців з цього клубу.

– Як зараз виглядає ситуація в клубі «Леви»?

– Ніяк.

– Команда буде існувати?

– Не знаю, це не до мене питання, а до Чуркіна.

– Чи можлива перспектива розвитку хокею в Україні, чи все-таки, якщо Федерація хокею України не зацікавлена, то ні?

– Можлива, звичайно. Життя йде, діти тренуються, дитячі школи насилу, але працюють. Виростуть нові хокеїсти. Просто для них залишається загадкою, де вони будуть грати. Як держава може піклуватися про дітей, якщо воно не фінансує дитячі школи та не створює їм мети. Всі українські діти зараз не мають мети. Вони начебто займаються свої улюбленою справою, спортом, але цілі у них немає. Мета українських спортсменів – виїхати закордон. Ось основна проблема українського хокею. В цьому винні пан Коваль і пан Брезвін, які вже десятками років керують хокеєм. По-моєму, рівень хокею зараз нижче, ніж був.

Дарія Одарченко, Sport.ua

Залишити відповідь