Путін – хокеїст

Фрагмент книги «Тендітна імперія: як Росія полюбила і розлюбила Володимира Путіна» британського журналіста Бена Джуди.

Путін любить хокей, це його улюблений вид спорту. Він вважає хокей витонченим, мужнім і захоплюючим. Президент намагається якнайчастіше знаходити час, щоби тренуватися і грати у хокей. Йому подобається надіти на себе міцний і зручний шолом, а потім взяти в руки елегантну ключку. На ковзанах і в хокейному спорядженні президент виглядає високим і дужим. Цього видовища придворні прагнуть найбільше: кожні кілька тижнів президент організовує хокейний матч.

Запрошення на президентський хокей – це показник близькості, приналежності до кола обраних. Цим запрошенням в олігархічному суспільстві хваляться найбільше. Там збирається тісне коло. Більшість людей, як і він сам, зі Санкт-Петербурга – давні товариші, яким він довіряє. Здебільшого це бізнесмени, які потрапили в американський список санкцій, такі як брати Аркадій і Борис Ротенберги або Геннадій Тимченко. Це люди з близького оточення Путіна. Ті, хто кар’єрно виріс разом з ним із боліт Санкт-Петербурга, коли він був лише заступником мера. Вони разом проводили електрику на свої дачі, разом їли дешеву ковбасу, разом будували плани на майбутнє. Вони відчувають, що заслужили на його прихильність. Вони завжди називали його «бос», але в останні роки почали називати його «царем».

putin-2

Ці люди теж грають у хокей і завбачливо програють його команді. Хокейні команди комплектують із охоронців. Президентська охорона одягає для гри футболки з його логотипом і вигукує його ім’я. Охоронці маленького прем’єр-міністра Дмитра Медведєва зазвичай утворюють команду суперника, команду для потіхи і програшу. Присутність охоронців прем’єра на президентській грі є обов’язкова, проте сам Медведєв з’являється там нечасто. Він не зносить фізичного контакту й штовханини під час гри.

Підготував Ярослав Левків, для ІА ZIK

Залишити відповідь