Топ-5 найпопулярніших нетрадиційних зимових видів спорту

Якісь із них екстремальні, інші – дивакуваті, та всі вони поступово набувають поширення, хоч поки й не належать до олімпійських видів.

Зимове кінне поло

Традиційним різновидом цього спорту зазвичай займаються влітку, тоді як у зимового є своя відмінність – м’яч більший за розмірами та яскравіший. У Швейцарії проводиться досить багато змагань саме з зимового кінного поло.

Брумбол

Брумбол багато в чому нагадує хокей. Це командна гра, у якій також присутні шолом і захисні елементи. Різниця в тому, що в брумболі замість ковзанів гравці мають спеціальне взуття, м’яч «ганяють» мітлами, а не ключками. Цей вид спорту винайшли в Канаді ще років сто тому. Зараз він поширений у США, Австралії та Японії.

Підльодний дайвінг

Дайвінг під льодом – ще один різновид зимового спорту. Але щоб займатися ним, потрібно мати гарну фізичну підготовку, витривалість та спеціальні обладунки. Ви можете побачити підводний світ у його «застиглій» красі. Найкращим із місць для такого спорту вважається озеро Байкал – там, завдяки кришталево чистій воді, з глибини 40 м можна побачити людей, які стоять над водою.

wsp6[1]

Скіджорінг

По засніженому полю лижника має тягнути кінь, яким керує вершник. Можливий і варіант того, що лижник сам буле керувати конем. Цей доволі екстремальний вид спорту найбільше поширений у США. На Півночі замість коня можуть використовувати собаку або оленя. Це може бути навіть позашляховик, головн умова − їзда на лижах.

Айс-клімбінг

Айс-клімбінг також відноситься до екстремальних видів спорту, адже його суть полягає в тому, щоб підкорювати льодяні вершини. Якщо звичайне сходження на «кам’яну» гору потребує дуже багато уваги, сил і підготовки, то цей вид спорту − вдвічі більше. Оскільки лід – матеріал дуже крихкий, потрібно бути готовим до того, що навіть найбільша бурулька може в один момент просто покришитися. Також у прихильників цього виду спорту є своя унікальна перепона – замерзлий водоспад.

Аліна Онищук, Світ цікавих фактів

Залишити відповідь