Історія однієї полтавської хокейної коробки (відео)

Хокейному майданчику на вул Калініна більше 40 років. Місцеві мешканці пригадують, що кілька років тому тут іще влаштовували змагання дворових команд. Нині ж – територія занедбана.

Одним із найрозвиненіших видів спорту у Радянському Союзі був хокей. Звісно, не виняток і тодішня Полтава. У багатьох дворах усіх мікрорайонів встановлювали хокейні коробки. Там можна було і шайбу поганяти і на ковзанах покататися. Проте зараз майже усі подібні майданчики у місті занедбані. Чому так сталося, на прикладі однієї полтавської хокейної коробки вам розкажуть Олександр Добрецов, Валерій Пашнін та Андрій Іванов.

Робітника, який доглядав за спортивною спорудою звуть Валерій Щербина. Він працював у колишній житлово-експлуатаційній конторі номер 10. Саме Валерій Іванович кілька десятків років свого життя присвятив організації різноманітних турнірів на цій льодовій арені мікрорайону Алмазний. Починалося все у 1973 році. Відшукавши вдале місце під майбутню спортивну споруду, Валерій Щербина із колегами розпочали роботу. І вже наступного, 74 року, на майданчику провели перші змагання. Хлопці різного віку грали тут у хокей, крім того, на ковзанці могли кататися усі – було б лише бажання. Одними із знакових змагань на майданчику – був турнір у пам’ять про воїна-афганця Сергія Коротуна. Адже він жив у цьому дворі і теж ганяв тут шайбу. Мати загиблого солдата згадує сина та славне минуле полтавської ковзанки. Пам’ятають хокейні змагання на цьому майданчику не тільки старші люди.

Полтавські чиновники від спорту пояснюють, що коментувати ситуацію не можуть, адже цими ковзанками опікується ЖЕД. Та про те, що самим комунальникам не до їхніх спортивних споруд, красномовно свідчать ці кадри. Тут добре видно, що зараз колись славетний хокейний майданчик – більше становить небезпеку для дітей.

Лтава

Залишити відповідь