Канада більше не батьківщина хокею?

З висновком про те, що хокей вже повністю вивчений і його історія ясна до останньої краплі, поспішати не варто, адже головна загадка цієї гри ще не розкрита.

Спочатку (і це, до речі, вже сильно в’їлося в нашу пам’ять), вважалося, що батьківщиною хокею є Канада. І дійсно, існує кілька джерел, які доводять поява якоїсь незвичайної гри на льоду в Канаді в 19 столітті.

Достовірно відомо, що в 1870 році в Канаді стали проходити офіційні гри в хокей на всіх спортивних святах. Вже в 1904 році в Канаді з’явилася перша професійна команда з хокею, і всі любителі цієї гри розділилися на любителів і професіоналів. Для любителів уряд країни тут же організувало турніри за кубок Алана. Переможці цього турніру ставали офіційними представниками Канади у міжнародних іграх. І саме Канада стала родоначальником хокею як спортивної гри на люду з шайбою і саме ця країна сприяла настільки широкому поширенню цієї гри по всьому світу.

Але невже до канадців ніхто не замислювався про можливість таких ігор? Деякі вчені, які займаються вивченням історії хокею, впевнені, що хокей прийшов зовсім не з Канади. Відомі дані, що першими в подібну гру почали грати в Шотландії. Жителі цієї країни ганяли по льоду уламки бурульок і льодинки.

Уже в 16 столітті подібні ігри з’являються й у Голландії, де любителі починають грати на льоду ключками і м’ячем. Це підтверджують численні картини різних голландських художників 16 століття, на яких зображені люди, що грають на замерзлих каналах.

Незважаючи на безліч доказів того, що батьківщиною хокею є зовсім не Канада, місцем народження цієї гри незаперечно вважається саме ця країна. І саме Канада вплинула на розростання хокею по всьому світу.

Припускають, що хокей в Канаді з’явився після захоплення територій цієї країни Великобританією.

У 1763 році Англія відвоювала землі Канади у Франції, і англійці показали канадцям гру, дуже схожу на хокей на траві. Однак через те, що в Канаді клімат увазі дуже суворі затяжні зими, канадці вирішили перекласти цю гру в розряд зимових. Але в силу того, що на той момент люди ще не придумали ковзани, канадці прикріплювали до своїх черевиків різаки для сиру.

Гра канадцям дуже сподобалась, і вже в 1875 році в Монреалі пройшов перший в світі офіційний матч з хокею. Після цього матчу придумували нові правила, змінювали старі, створювалася відповідна екіпіровка, але все-таки хокей залишався хокеєм.

Залишити відповідь