Поради велосипедистам: як уберегтися від крадіїв

Велосезон давно відкрито, та статистика вело-крадіжок не дає спокою велосипедистам.

Фото: chuvashia.news-r.ru
Фото: chuvashia.news-r.ru

Як пристібати велосипед

Спочатку виберіть відповідний велозамок, зважаючи на те, як надовго ви залишаєте велосипед.

Виберіть, до чого ви будете пристібати велосипед: велопарковка, дерево, поруччя. Спробуйте на міцність, те до чого будете кріпити велосипед.

За можливості пристебніть разом з рамою обидва колеса. Часом знаходяться відчайдушні, котрим не принципово чим саме поласувати, тому крадуть хоча б те, що можуть.

Якщо так не виходить, то краще або заберіть колесо, яке пристебнули з собою, або зніміть його і пристебніть замком до рами.

Якщо у вас замок U-lock, то не варто їм пристібати верхню трубу рами. Є випадки, коли злодії використовують раму як важіль і виламують сам замок. Тому з таким замком краще пристібати нижню раму.

Пам’ятайте! Міцність замка – це тривалість вашого спокою і перевірка нервів злодія. І якщо для безпеки велосипеда ви наддаєте перевагу ланцюгам, то вибирайте його не тонше 12 мм – така затримає злодія найдовше.

Запобіжні заходи

Позначте свій велосипед. Вкравши велосипед, злодій намагається його якнайшвидше продати. Велосипед можна продати весь, а можна розібрати на деталі і продавати по частинам.

Часом вкрадені велосипеди таки знаходять, а іноді накривають цілі паркінги вкрадених залізних коней. І коли знаходять ваш, це треба ще якось довести. Для цього можна залишити напис на рамі, наприклад свої ініціали або номер серії, який записаний у паспорті велосипеда. Цю ж інформацію можна продублювати на ободах і вилці.

Для оперативності та безпеки, нехай у вас на телефоні завжди будуть фотографії вашого велосипеда з чітко знятими деталями: перемикачі, кермо, колодки, втулки і сам велосипед з різних сторін в цілому.

Перевірте замок, яким користуєтеся, на міцність. Співвіднесіть його надійність з тими ситуаціями, в яких ви залишаєте велосипед.

Де пристібати велосипед

Всі міста схожі. У них є райони, де вулиці цілодобово переповнені пішоходами, котрим ні до чого ваш велосипед. На таких злодій не ризикне вкрасти велосипед. А є спальні райони, де натовпи людей можна спостерігати лише в певний час: вранці, коли всі йдуть на роботу, ввечері – з роботи. В інший час тут відносно тихо і веловолоцюжка може спокійно поласувати здобиччю неуважного / недосвідченого (потрібне підкреслити) велосипедиста.

Так що, залишаючи велосипед, прораховують, де і наскільки довго можна залишати залізного друга без нагляду.

Точно не залишайте велосипед біля станцій метро і зупинок громадського транспорту, щоб злодій не подумав, що ви залишили велосипед на цілий день і вас довго не буде поруч.

У багатьох країнах також існують велореєтратори, де ви можете зберегти інформацію про свій велосипед і в разі викрадення, через нього буде простіше знайти і довести, що знайдений велосипед ваш.

Існують також сайти на яких потерпілий може викласти детальну інформацію про вкрадений велосипед, чекати і сподіватися, що його все ж знайдуть.

У нас з цього приводу можна звернутися в поліцію і зробити інформаційні пости та попросити їх опублікувати у масштабних велогрупах та в соціальних мережах, а також на велофорум.

За інформацією veliki.ua

Залишити відповідь