Інтерв’ю з Чемпіонкою та срібною призеркою Чемпіонату Європи з велоспорту на треку серед юніорів, Ольгою Кулинич!

З 18 по 23 липня відбувався Чемпіонат Європи з велоспорту  на треку серед чоловіків і жінок в категорії до 23 років і юніори. У складі збірної Українки виступали вихованки Білоцерківської школи велоспорту (ДЮСШ Промінь)  це Оксана Клячина та Ольга Кулинич.  Оксана Клячина посіла високе 4 місце, а Ольга Кулинич виборола для України золоту та срібну медаль. По приїзду в Білу Церкву журналіст сайту  bc-sport.com.ua Дмитро Пелехатий поспілкувався з чемпіонкою Європи  Ольгою Кулинич.

Вітаю Вас з золотою і срібною медалю на чемпіонаті Європи (раніше писали про вдалий виступ)!

– Дякую )

У переможні гонці перед фінішом ви знали що вам потрібна тільки перемога на фінішному колі щоб отримати перемогу в гонці?

– Так, знала і тому від’їхала у відрив від своєї групки, яка складалася з 4 чоловік. В цій групі була білоруска, яка йшла на той момент 2 по рейтингу в очках. Знаючи, що в неї сильніший фініш ніж у мене (я б просто не змогла б обігнати її) я відскочила від них і тримала їх на відстані.

Напевно так же і прорахували свої шанси коли в гонці стали другою ?

– Якщо чесно я навіть і не думала, що заїду другою. Тому що це була гонка омніум, яка складалася з чотирьох видів групових гонок і по сумі цих видів визначався переможець. За кожну гонку давали очки, проїхавши три види я була лиш восьмою. Все вирішила остання групова гонка. Щоб добратися до трійки найкращих мені не вистачало очок. Надії було менше, що можу добре заїхати. Але дякувати моєму тренеру Чмируку Сергію Дмитровичу, який на протязі всіх гонок підтримував мене, говорив як правильно діяти. В мене з’явилася надія. На старті тренер мені сказав, що потрібно добре попрацювати й все вийде. Дійсно розпочавши гонку я догнала групу на коло і мені дали плюс 20 очок які пішли мені в особистий залік, і так вийшло що в 4 суперниць була та сама кількість очок як і в мене …. На останньому фініші очки подвоюються і мені однозначно треба було його виграти. Останній фініш вирішував все і я спрацювала на відрив і заїхала першою.

Як ви рахуєте на треку тактична боротьба сильно впливає на результат відносно від шосе?

– Звичайно впливає. Можна сказати це вже шанс виграти, там все залежить від того як ти продумаєш свої дії, бувають різні ситуації. Одна не правильна дія вважай ти програв.

Напевно із-за неправильної дії (гонка на вибивання) ви гонку і завершили дуже швидко, трохи відчуття було що берегли сили для наступних кіл?

-Ні сили не берегла, тому що як каже мій тренер треба боротись за кожне місце, в омніумі кожна гонка важлива. В цьому виді я невпевнено себе відчувала, на Україні я з таким не зустрічалась і тому для мене було трохи страшно навіть. Це гонка в якій потрібно боротись за позицію і бути наглою, тому що тебе просто витискати або завалять. На той момент я не встигла протиснутися і мене зняли.

А взагалі це перший чемпіонат Європи для вас?

-Так, мій перший чемпіонат Європи. Завдяки тому, що їздила на міжнародні старти, трохи набралась досвіду.

В м. Біла Церква треку немає, де ви набираєтесь досвіду їзди на треку?

На змагання у Львові. Там трек, звичайно не такий як закордонний, але тренуватись можна.

Як взагалі розпочали ви займатися велоспортом?

– Я живу в селі Сухоліси, і до нас в школу приїхала людина, яка набирала дітей в спортивну школу(13 років Олі було тоді). Він запитав у нашого вчителя фізкультури чи є діти в яких є бажання до фізичного виховання. Вона запропонувала мене і мого однокласника. Він нам дав деякі вправи (щоб подивитись в якій ми фізичній формі) запитав чи ми хочемо піти в секцію велоспорту, ми сказали з задоволенням. Він відразу відвіз нас додому запитувати дозволу в батьків, це потрібно було переїжджати жити в Білу Церкву, змінювати школу…дякувати моїм батькам, які прислуховуються до моєї думки та підтримують мене в мої починаннях, вони запитали чи я хочу, я відповіла так, хочу спробувати. Батьки сказали чому б і ні, поїдеш в місто будеш самовдосконалюватись. А потім назначили мені зустріч в школі КЗ КОР КОСДЮШОР “Промінь” – школа Олімпійського резерву з її директором Чмируком Дмитром Архиповичем. Мене відвезла моя бабуся, дякую їй велике, адже вона є мій можна сказати провідник. Приїхавши на зустріч, Дмитро Архипович почав розпитувати чи подобається мені велоспорт, які мої успіхи в школі. Розповів історію школи “Промінь” її заснування, її переможців. Мені все сподобалось, так я залишилась в цій школі. Ця школа мій другий дім в якому завжди тебе підтримають. Завдяки тренерам, школа “Промінь” з кожним роком стає сильнішою. Щиро їм дякую. Моїм першим тренером був Качаненко Максим Ігорович, дякую йому адже він був моєю першою сходинкою в спортивній кар’єрі він мене навчив як правильно користуватись шосейним велосипедом.

Дякую, Оля за інтерв’ю, бажаємо хороших стартів і не зупинятися на досягненні тільки вперед!

-Дякую, буду старатись Вам теж дякую!

Інтерв’ю проводив Пелехатий Дмитро

 

One thought on “Інтерв’ю з Чемпіонкою та срібною призеркою Чемпіонату Європи з велоспорту на треку серед юніорів, Ольгою Кулинич!

Залишити відповідь